U „GWARKÓW” Puchar Prezesa, oddanie wiaty i słoik miodu na osłodę.

Wszyscy w komplecie pod nową wiatą

W dniu 15 lipca br. na jez. Czarna Woda Koło PZW „Gwarek” z Sieniawy rozegrało zawody o Puchar prezesa koła, w których zwyciężył kol. Mieczysław Budziński. Zawody były połączone z oddaniem do użytku wiaty wykonanej nakładem pracy własnej członków koła, z materiałów zakupionych ze środków finansowych Okręgowego Funduszu Zagospodarowania i Ochrony Wód PZW i lokalnych sponsorów. Zarząd Koła zaprosił na zawody m.in. prezesa ZO PZW kol. Mirosław Kamińskiego, który w imieniu ZO podziękował działaczom Koła Gwarek za inicjatywę i wykonaną pracę oraz wręczył puchar za największą rybę złowioną przez Kol. Jerzego Stadnika. Zaproszony do udziału w zawodach członek ZO PZW kol. Cz. Kalbarczyk czynnie uczestniczył w zawodach rywalizując wspólnie z innym i zajmując piąte miejsce. W trakcie uroczystości przekazał na ręce prezesa Koła Sieniawa Jana Hypta drewnianą tabliczkę z nazwą wykonawcy wiaty. Przebieg uroczystości utrwalił na fotografiach i szpaltach lokalnej gazety „Dzień za dniem” redaktor Wiesław Zdanowicz. Na wędkarza zajmującego 10 miejsce w klasyfikacji indywidualnej, którym okazał się kol. Andrzej Silny czekał dla osłody litrowy słoik miodu. Fundatorem tej nagrody był Jan Rybińczuk wędkarz - właściciel miejscowej pasieki.