Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Informacja dotycząca porozumień międzyokręgowych.

INFORMACJA DOT. POROZUMIEŃ MIĘDZYOKRĘGOWYCH

OBOWIĄZUJĄCYCH W ROKU 2014

 

1.      Na podstawie Porozumienia Strefy I zawartego 14 listopada 2013 r. w Darłowie w n/w okręgach wędkujemy na zasadzie wzajemnego honorowania okręgowych składek na zagospodarowanie i ochronę wód opłaconych w macierzystych okręgach:

 • Okręg PZW w Jeleniej Górze
 • Okręg PZW w Koszalinie
 • Okręg PZW w Legnicy
 • Okręg Nadnotecki PZW w Pile
 • Okręg PZW w Słupsku
 • Okręg PZW w Wałbrzychu

UWAGA : W składzie Strefy I nie ma Okręgu w Szczecinie, który nie przystąpił do aktualnego porozumienia, natomiast jest dodatkowo Okręg w Koszalinie przyjęty do Strefy I od 2014 r. W sprawie zasad wędkowania na wodach Okręgu w Szczecinie- w pkt. 2.6 informacji.

Wędkujących na wodach innych okręgów w ramach porozumienia Strefy I obowiązuje prowadzenie rejestrów połowów. Do tego celu przeznaczone są ostatnie kartki w rejestrach wydanych w poszczególnych okręgach. W przypadku wyczerpania miejsca na wpisy istnieje możliwość wykonania własnych „przedłużeń" wg. ustalonego wzoru. Brak prowadzenia rejestru stanowi wykroczenie wędkarza ścigane na obowiązujących zasadach.

2.      Na rok 2014 zawarto z niżej wymienionymi Okręgami porozumienia dwustronne na opisanych niżej zasadach:

2.1.            Z Okręgiem PZW w Kaliszu:

Członkowie obu okręgów po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Kalisz za 52 zł.
 • Członkowie Okręgu Kalisz w Zielonej Górze za 68 zł za wody nizinne i 83 zł za wody górskie

2.2.           Z Okręgiem PZW w Katowicach:

Członkowie obu okręgów po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Katowice za 50 zł.
 • Członkowie Okręgu Katowice w Okręgu w Zielonej Górze za 68 zł za wody nizinne i 83 zł za wody górskie

Zwolnieni z wnoszenia opłat są członkowie odznaczenia „Złotą odznaką z wieńcami".

2.3.           Z Okręgiem PZW w Poznaniu:

Członkowie obu okręgów po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Poznań za 65 zł.
 • Członkowie Okręgu Poznań w Zielonej Górze za 68 zł za wody nizinne i 83 zł za wody górskie. Zwolnieni z wnoszenia opłat są członkowie odznaczenia „Złotą odznaką z wieńcami".

2.4.            Z Okręgiem PZW we Wrocławiu:

Członkowie Okręgu PZW w Zielonej Górze po opłaceniu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim Okręgu. Porozumienie na zasadzie wzajemnego honorowania okręgowych składek za wędkowanie, bez konieczności wnoszenia dodatkowych opłat. Obowiązek prowadzenia rejestrów połowów - w ramach zezwolenia- rejestru wydanego we własnym okręgu.

2.5.           Z Okręgiem PZW w Gorzowie Wlkp. z uwagi na znaczne różnice kwotowe w wysokościach okręgowych składek na zagospodarowanie i ochronę wód (165 zł,140 zł);( 135 zł, 112 zł) Zarządy obu Okręgów znalazły rozwiązanie w umożliwieniu wędkowania na podstawie wykupu szczególnie korzystnych składek okresowych obowiązujących tylko dla wędkarzy tych dwóch okręgów. Opłaty te wynoszą :

 • Za 1 dzień z brzegu i z lodu 10 zł
 • Za 7 dni z brzegu i z lodu 20 zł
 • Za 14 dni z brzegu i z lodu 30 zł

UWAGA :  W Okręgów Gorzów Wlkp. obowiązuje jednorazowa opłata roczna za wędkowanie ze środków pływających wynosząca 25 zł. Wędkarze Okręgu Zielona Góra wykupujący składki okresowe na wody w użytkowaniu Okręgu w Gorzowie Wlkp. z zamiarem wędkowania z łodzi muszą dodatkowo wnieść taką opłatę. Natomiast wędkarze Okręgu Gorzów Wlkp. zamierzający wędkować  na wodach użytkowanych przez Okręg Zielona Góra zaliczanych do wód krainy pstrąga i lipienia, tzw. wód górskich są zobowiązani do wnoszenia opłat na wody górskie, które wynoszą:

 • Za 1 dzień z brzegu i z lodu 23 zł
 • Za 3 dni z brzegu i z lodu 30 zł
 • Za 7 dni z brzegu i z lodu 43 zł
 • Za 14 dni z brzegu i z lodu 50 zł

Dodatkowo porozumienie zezwala na wzajemne korzystanie wędkarzy obu okręgów z możliwości wędkowania na dozwolonych do wędkowania odcinkach rzeki Ilanka bez względu na przynależność do okręgu, na podstawie rocznych składek na zagospodarowanie i ochronę wód wniesionych w swoich macierzystych okręgach. Wniesienie takich składek w swoich okręgach jest podstawą umożliwiającą do skorzystania ze szczególnie preferencyjnych opłat okresowych.

2.6.          Z Okręgiem PZW w Szczecinie

Członkowie obu okręgów po opłaceiu okręgowej składki na zagospodarowanie i ochronę wód w swoim macierzystym Okręgu i wykupieniu okręgowej składki ulgowej:

 • Członkowie Okręgu Zielona Góra w Okręgu Szczecin: z brzegu - 70 zł na wodach nizinnych / 85 zł na wodach górskich / z łodzi 50 zł / metodą trollingową 80 zł
 • Członkowie Okręgu Szczecin w Okręgu Zielona Góra za 68 zł na wodach nizinnych / 83 zł wody górskie i nizinne

3.      Na podstawie porozumienia z 22 listopada 2012 r. zawartego w Pasewalk z Krajowym Związkiem Wędkarskim Brandenburgii i Krajowym Związkiem Wędkarskim Meklemburgii Pomorze Przednie na okres od 01 stycznia 2013 r. do 31.12. 2014 r. naszym wędkarzom przysługuje prawo wędkowania na wodach ogólnodostępnych po wykupieniu zezwolenia międzynarodowego w ustalonej równowartości 25 € (110 zł). Zezwolenie nie dotyczy wód zaliczanych do krainy pstrąga i lipienia (Salmonidenwasser) na których można wędkować po uiszczeniu dodatkowej opłaty w wysokości 50% opłaty aktualnej w danym roku dla wędkarzy niemieckich. Obowiązuje prowadzenie rejestru połowu - indywidualnie dla każdego wędkowania wg. oznaczeń wód użytkownika i gatunków wymienionych w rejestrze. Wędkowanie na wodach Związkowych Brandenburgii wymaga jednorazowego wniesienia obowiązującej opłaty administracyjnej za wędkowanie (w roku 2013 wynosiła 12 €). 

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (2)

 • Tonder Jakub Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  Witam.
  Dziękuję za uwagę. Informację dotyczącą Okręgu PZW w Szczecinie uzupełniłem. Ponadto w zakładce "Porozumienia" opisałem porozumienie ze Szczecinem (oraz Gorzowem Wlkp.). Również zachęcam do odwiedzenia zakładki "Mapa porozumień", aczkolwiek mapa porozumień nie jest dostatecznie czytelna i może skomplikować ich zrozumienie. Mam nadzieję, że wszystkie tematy dotyczące porozumień zostały wyjaśnione. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt.

 • Świdźiński Adam Data dodania: 6 lat temu Oceń: 1 + / -

  zadama92

  "W sprawie zasad wędkowania na wodach Okręgu w Szczecinie- w pkt. 2 informacji."
  W pkt. 2 nic nie wspomniano o wodach Okręgu w Szczecinie.
  Prosił bym o uzupełnienie informacji.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin