Informacja dotycząca wjazdu na wały przeciwpowodziowe.

informacja info

Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze informuje kolegów wędkarzy, że zgodnie z art. 88 n ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 18 lipca 2001 roku Prawo wodne przejazd koroną wałów powodziowych a także przejazd przez wały jest zabroniony. Wyjątkowo przejazd przez wały jest możliwy w miejscach do tego przeznaczonych, które są specjalnie oznakowane. Nie dostosowanie się do tego zakazu grozi mandatem karnym lub przekazaniem sprawy do sądu przez funkcjonariuszy policji lub Państwowej Straży Rybackiej.

Art. 88n. 1. W celu zapewnienia szczelności i stabilności wałów przeciwpowodziowych zabrania się: 1) przejeżdżania przez wały oraz wzdłuż korony wałów pojazdami lub konno oraz przepędzania zwierząt, z wyjątkiem miejsc do tego przeznaczonych; 2) uprawy gruntu, sadzenia drzew lub krzewów na wałach oraz w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału po stronie odpowietrznej; 3) rozkopywania wałów, wbijania słupów, ustawiania znaków przez nieupoważnione osoby; 4) wykonywania obiektów budowlanych, kopania studni, sadzawek, dołów oraz rowów w odległości mniejszej niż 50 m od stopy wału po stronie od-powietrznej; 5) uszkadzania darniny lub innych umocnień skarp i korony wałów. 2. Zakazów, o których mowa w ust. 1, nie stosuje się do robót związanych z utrzymywaniem, odbudową, rozbudową lub przebudową wałów przeciwpowodziowych. 3. Jeżeli nie wpłynie to na szczelność i stabilność wałów przeciwpowodziowych, marszałek województwa może, w drodze decyzji, zwolnić od zakazów określonych w ust. 1.