Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Gryżyce sprzątnięte :)

Wczoraj, 30 czerwca, pracownicy biura Okręgu PZW w Zielonej Górze, przy udziale Prezesa i I Wiceprezesa Zarządu Okręgu oraz wędkarzy z koła PZW nr 1 w Żaganiu, uprzątnęli teren ”dzikiego” kąpieliska w Gryżycach. Praca nie była łatwa i nie należała do szczególnie przyjemnych, zwłaszcza że nie sprzątano tam już od dłuższego czasu. Problem narastał i był wręcz palący, bowiem piętrzące się sterty śmieci wzbudzały zainteresowanie prasy i generowały konflikty z władzami lokalnymi.

 

Jako właściciel terenu Okręg PZW w Zielonej Górze jest zobligowany do utrzymania należytego ładu i porządku na tym obiekcie, czego oczywiście nie negujemy i z tym się zgadzamy. Jednak większość śmieci pozostawili biwakowicze i mieszkańcy pobliskich miast korzystający z plaży i zażywający tam kąpieli. Pomimo ustawienia tablic z zakazem wstępu na teren prywatny, rzesza amatorów kąpieli zjeżdża tam co weekend z pełnymi torbami aby pozostawić po sobie „ślad na ziemi”. Zniechęceni wędkarze z Żagania - opiekunowie wody - własnymi siłami nie byli już w stanie z tym się uporać.

 

Inicjatywa pracowników biura Okręgu, miała na celu doraźne rozwiązanie problemu i otwarcie drogi do rozwiązań systemowych. Zarząd Okręgu PZW w Zielonej Górze jest szczerze zainteresowany oddaniem w dzierżawę tego terenu, osobom fizycznym bądź lokalnym władzom - nawet za symboliczną złotówkę - w celu utworzenia tam kąpieliska strzeżonego i wzięcia odpowiedzialności za „pamiątki” po gościach. Dotychczas jednak nikt odważny się nie znalazł…

 

Serdeczne podziękowania dla kolegów Zbyszka Gieparda i Czesława Aleksandrowicza z żagańskiej „jedynki” za pomoc w uprzątnięciu terenu.

 

BG

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (1)

  • kglagow Data dodania: 6 miesięcy temu Oceń: 0 + / -

    kglagow

    Gratulacje za podjęcie działań! Widać na zdjęciach, że "żadna praca" nie jest Wam obca.
    Niestety taki problem odnotowujemy wszędzie. Wczasują ludzie w pięknych okolicznościach przyrody zapominając, że samo się nie sprząta.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin