Stanowisko Rzecznika Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy takie oto stanowisko Rzczenika Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim, nadkomisarza Marcina Maludy:

"W związku z wprowadzonym na terenie Polski stanem epidemii i ograniczeniami nałożonymi na wszystkich obywateli informuję, że wychodzenie z domu jest możliwe tylko w celach niezbędnych.  Obostrzenia  dotyczą zatem również wędkarzy. Należy stwierdzić, że uprawianie wędkarstwa na mocy obowiązujących przepisów jest aktualnie zabronione. Zakaz ten dotyczy zarówno grup, jak i pojedynczych osób i wynika nie tylko z troski o zdrowie i życie samych wędkarzy, ale również z troski o zdrowie i życie wszystkich mieszkańców Polski i jest zawiązane z bardzo wysoką zaraźliwością wirusa wywołującego chorobę COVID. Zakaz nie dotyczy zawodowych rybaków, dla których łapanie ryb jest wykonywaniem działalności gospodarczej."

Wytrzymajmy jeszcze trochę.

#zostanwdomu