Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

NO KILL - ZŁÓW I WYPUŚĆ - AKTUALIZACJA z dnia 8 listopada

W związku z liczynymi pytanie odnośnie zabierania ryb, wędkują na tzw. "opaskach" w załączeniu zdjęcia portów Nowa Sól, Bobrowniki oraz Bytom Odrzański z wyznaczonym miejscem, od którego obowiązuje NO KILL.

 

Informujemy, że uchwałą Zarządu Okręgu nr 4/11/2019 z 04.11.2019 na wybranych łowiskach została wprowadzona zasada NO KILL - Złów i Wypuść. Do akwenów na, których obowiązuje zasada uchwalone zostały nowe i podsumowane poniżej. Uchwałą ZO została doprecyzowana oczywista sytuacja jaką jest przetrzymywanie ryby w trakcie trwania zawodów.

Akweny, które dotyczy ta zasada to:

 

- Kanał portowy Bytom Odrzański

- Kanał portowy Nowa Sól

- Kanał portowy Cigacice

- Starorzecze w Bobrownikach

- Starorzecze w Pomorsku

- Kanał Przepompowni Siedlisko (Zbiornik Wyrównawczy Stacji Pomp)

- Starorzecze w Laskach

- Starorzecze w Ciemnicach

- Starorzecze w Szczawnie

- Kanał oraz porty w Krośnie Odrzańskim

- Kanał Konotop (Kanał Krzesiński)


Do akwenów zaliczane jest również pierwsza lewa i prawa ostroga jeżeli taka istnieje oraz wprowadza się zakaz używania siatek do przetrzymywania ryb.

 

Zakaz przetrzymywania ryb w siatkach nie dotyczy zawodów wędkarskich zgłoszonych do biura Zarządu Okręgu w trakcie ich rozgrywania.

 


ZASADA OBOWIĄZUJE OD 01.11 DO 31.03 (włącznie) ROKROCZNIE

 

W załączniku poniżej uchwała.

Poleć znajomemu

Załączniki

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Komentarze

Komentarze (6)

 • Łukasz Data dodania: 1 dzień temu Oceń: 1 + / -

  Panie Mikołaju rozwiązanie nie jest złe. Na pewno lepsze od tego co było rok temu gdzie "działacze" po prostu zabronili wędkowania. Panie Marcinie w pełni się zgadzam jednak nie rozumiem dla czego w czasie wędkowania nie mogę używać siatki i na końcu ryby wypuszczać. Jak ktoś łapie na tyczkę to wie co mu taki leszcz 1,5 kg wypuszczony zrobi z miejscówką. Można i nawet trzeba w końcu ustalić wymiar minimalny siatki tak jak jest on ustalony na zawodach okręgowych i ogólnopolskich, należy też doprecyzować jakie jest minimalne jej zanurzenie.

 • marcin_berger Data dodania: 4 dni temu Oceń: 1 + / -

  Jak to " z licznymi zapytaniami " ?? To co wędkarze nie wiedzą co to " opaska " ?? A może też nie wiedzą co to jest kanał portowy ??Chyba każdy wędkarz , który choć trochę ma pojęcie o wędkarstwie , wie co te słowa znaczą . Chyba , że im się nudzi i muszą mieć narysowane gdzie mogą zabierać rybę a gdzie nie . Dla mnie to śmieszne , ale może nie mam pojęcia o takich , którzy mają takie problemy . Pozdrawiam i zapraszam do lektury aby się douczyć .

 • frajter Data dodania: 7 dni temu Oceń: -3 + / -

  Rozwiń
 • marcin_berger Data dodania: 7 dni temu Oceń: 5 + / -

  Panie Mikołaju , dla mnie jak i dla 90% wędkarzy ( prawdziwych ) taka decyzja jest Bardzo Dobra . Skończy się wynoszenie do samochodów i odławianie kilogramami ryb , które są na " zimowisku " . Czy widział Pan jak ludzie potrafią po 3 razy chodzić do swoich samochodów i wynosić z łowiska pełne wiadra ryb ?? A gdy im się zwraca uwagę po co zabierają tyle ryb , to można usłyszeć " dla kota " , " dla sąsiada " . Ja sie pytam , kto tyle tego zje ??A ci , którzy tego nie pojmują , niech idą na prywatne akweny , żyjemy w wolnym kraju , nikt tego nie broni . Co do polityki PZW , nie wypowiadam się , ale co do metody " No Kill " jestem ZA , to tylko na okres ZIMOWISKA . W czym tu problem ????

 • MILEWICZ MIKOŁAJ Data dodania: 12 dni temu Oceń: 0 + / -

  A tak przy okazji na zawodach które mają się odbywać na wymienionych akwenach również nie wolno przetrzymywać ryb w siatkach więc niech każdy waży ryby na bieżąco pojedynczo zaraz po złowieniu.

 • MILEWICZ MIKOŁAJ Data dodania: 12 dni temu Oceń: -6 + / -

  Rozwiń

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin