„Czas jak rzeka… upłynęło już 65 lat”

To motto finału 65-lecia PZW Okręg w Zielonej Górze, które 21 września br. w OW „Leśnik” w Łagowie było trzecim i ostatnim etapem obchodów naszego jubileuszu. Taki tytuł nosi także pierwsze książkowe wydanie biografii naszego Okręgu, napisanej przez Wojciecha Raunke.

Wcześniej 9 czerwca blisko 450 naszych wędkarzy w Nowej Soli rywalizowało w przygotowanej w ramach pierwszego etapu obchodów na bogato 57. Złotej Rybce. Oprócz wędkarzy, od najmłodszych po seniorów, jak co roku towarzyszyli nam przedstawiciele władz samorządowych Nowej Soli i Krosna Odrzańskiego. Szereg atrakcyjnych nagród do losowania wśród wszystkich uczestników, poprawiły humory także tym, którzy nie połowili.

14 września na Zalewie „Karaś” w Lubsku w ramach II etapu jubileuszu wędkarsko rywalizowali prezesi i członkowie zarządów z 50 kół naszego Okręgu wraz z przedstawicielami władz i organów Okręgu. Na finał do sali imienia płk. inż. Bolesława Kostkiewicza w OW „Leśnik” w Łagowie przybyło blisko 100 kolejnych gości. Razem we wszystkich uroczystościach jubileuszowych wzięło udział ponad 600 osób, w tym poza gośćmi z zewnątrz, głownie naszych wędkarzy. Łagowski finał uświetnili swoim udziałem goście: Katarzyna Osos-posłanka na sejm VIII kadencji, Stanisław Tomczyszyn- wicemarszałek Województwa Lubuskiego, Wojciech Kozieja – dyrektor Departamentu Rolnictwa, Zasobów Naturalnych, Rybactwa i Rozwoju Wsi, Roman Siemiński – zastępca Burmistrza Krosna Odrzańskiego, Czesław Kalbarczyk – wójt gminy Łagów. Z gości zewnętrznych przybyli także: Klaus Piesker – wiceprezydent LAV Brandenburg, Marek Kardasz – Niwa Sp. z o.o. Zdzisław Banaszak – Gospodarstwo Rybackie „Karp” w Osiecznicy oraz Michał Ciesielczyk – nieetatowy fotoreporter Okręgu, a lat dokumentujący nasze zjazdy i kolejne edycje „Złote Rybki”. Wśród gości nie zabrakło przedstawicieli ZG PZW, w osobach - Teodor Rudnik – prezes ZG PZW, Mirosław Iwański – wiceprezes ZG i prezes ZO w Katowicach, Zbigniew Mośko – wiceprezes ZG i wiceprezes ZO w Katowicach, Marcin Mizieliński – dyrektor Biura ZG PZW, Krzysztof Szymański – rzecznik PZW ds. mediów. Zaprzyjaźnione okręgi Strefy I i naszych bezpośrednich sąsiadów reprezentowały delegacje: ZO PZW w Elblągu z Tadeuszem Sienkiewiczem, ZO PZW w Gorzowie Wlkp. z Janem Włodarczakiem, ZO w Jeleniej Górze z Antonim Lewkowiczem, ZO w Legnicy z Andrzejem Pospiszylem, Okręg Nadnotecki w Pile z Czesławem Pachowiczem, ZO w Poznaniu z Jerzym Musiałem, ZO w Słupsku z Zdzisławem Ardziejewskim oraz ZO w Toruniu z Andrzejem Gładyszem. Przybyli członkowie honorowi naszego Okręgu z 91 letnim Aleksandrem Dziedzicem na czele. Nie zabrakło także członków założycieli, którzy w roku 1994 r. rejestrowali nasz Okręg jako osobę prawną do grupy stowarzyszeń, w osobach Huberta Krawczyka, Jana Rybińczuka, Stanisława Pitera i innych. Nie zabrakło także władz i organów reprezentujących gospodarzy. Uroczystości rozpoczął filmem promocyjno-wizerunkowy ujmujący w pigułce 65. letni dorobek Okręgu. Najbardziej zasłużonych gości wyróżniono medalem honorowym Za zasługi dla wędkarstwa PZW Okręg w Zielonej Górze, tytułami „Przyjaciel Okręgu” oraz pamiątkowymi paterami. Część oficjalną zakończono wspólnym zdjęciem. Był także tort urodzinowy z motywem z okładki monografii i złotego logo 65. lecia Okręgu z winogronem w „związkowym herbie”.

BG