Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich - Lubsko 01-04.08.2019 r. - Kilka istotnych informacji, podziękowania

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich - Lubsko 2019, uczestniczyło 71 zawodniczek i zawodników z 14 Okręgów PZW z całego kraju.
Sklasyfikowano 20 drużyn trzyosobowych i 11 zawodników startujących indywidualnie.
Okręg PZW w Zielonej Górze reprezentowało dziewięcioro zawodniczek i zawodników (dwie drużyny i trzy osoby indywidualnie), w tym najmłodszy zawodnik Olimpiady Mikołaj Marciniak - 7 lat i najmłodsza zawodniczka Olimpiady Antonina Syguła - 9 lat.
Sześcioro z nich: Klaudia Szczerbata, Krzysztof Ksiuk, Maciej Niewiadomski, Wiktoria Konopielko, Bartosz Szymczak i Mikołaj Marciniak jest członkami Koła PZW nr 1 w Lubsku. Dwoje: Antonina Syguła i Piotr Królik należy do Koła PZW Żary 8, a Kacper Karpiński jest członkiem Koła PZW Zielona Góra 53.

W ciągu dwóch dni rozegrano cztery konkurerncje: trójbój rzutowy, zawody sprawnościowe, test ekologiczno-wędkarski i spławikowe zawody wędkarskie.
Sukcesy naszych zawodników:
Klaudia Szczerbata - pierwsze miejsca w trzech konkurencjach: zawody sprawnościowe, test ekologiczno-wędkarski i spławikowe zawody wędkarskie. Pierwsze miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 14 lat (nagroda główna: podest wędkarski JAXON).
Kacper Karpiński - drugie miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim, czwarte w spławikowych zawodach wędkarskich i czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do lat 16.
Krzysztof Ksiuk - czwarte miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim, czwarte w konkurencji sprawnościowej i piąte w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 12 lat.
Cała trójka tworzyła skład pierwszej drużyny Okręgu PZW w Zielonej Górze, ostatecznie zajmując: trzy drugie miejsca drużynowo w trzech konkurencjach i drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej Olimpiady!
Serdecznie gratuluję :)

W drugiej drużynie startowali: Maciej Niewiadomski - trzecie miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim, piąte miejsce w spławikowych zawodach wędkarskich i szóste miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do lat 16.
Wiktoria Konopielko - szesnaste miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 14 lat,
Bartosz Szymczak - drugie miejsce w spławikowych zawodach wędkarskich, trzecie miejsce w teście ekologiczno-wędkarskim i czwarte miejsce w klasyfikacji indywidualnej w kategorii do 12 lat.
Druga drużyna zajęła dziewiąte miejsce w klasyfikacji drużynowej Olimpiady. Serdecznie gratuluję

Indywidualnie, w kat. do 12 lat, startowali: Mikołaj Marciniak - piętnaste miejsce w klasyfikacji indywidualnej,
Piotr Królik 24 miejsce i Antonina Syguła - dwudzieste piąte miejsce. Serdecznie gratuluję :)
Dodać należy, że w klasyfikacji generalnej Olimpiad w 2019 roku pierwsza drużyna zajęła piąte miejsce w Polsce, uzyskując dla naszego Okręgu nagrodę finansową 1500 zł z przeznaczeniem na pracę z młodzieżą :)

Dziękuję wszystkim zawodnikom za sportową postawę, gratuluję sukcesów i zachęcam do dalszej pracy...

Dziękuję Władzom lokalnym i samorządowym za objęcie Olimpiady Honorowym Patronatem. Dziękuję sponsorom za wszelką pomoc i wsparcie naszej Olimpiady. Dziękuję Dyrekcji i Pracownikom OSiR za udostępnienie obiektów i pomoc przed oraz w trakcie Olimpiady. Dziękuję kolegom z Koła PZW nr 1 w Lubsku za pomoc przy organizacji Olimpiady i przygotowaniu młodzieży do startu, dziękuję rodzicom za pomoc i opiekę, dziękuję zarządowi Okręgu PZW w Zielonej Górze za podjęcie uchwały o organizacji Olimpiady w Lubsku i wsparcie finansowe, dziękuję Prezesowi ZO Mirosławowi Kamińskiemu za przygotowanie prezentacji multimedialnej i pomoc w trakcie Olimpiady, Dziękuję Dyrektorowi i Pracownikom Biura Okręgu PZW w Zielonej Górze za trud przygotowania Olimpiady i jej prowadzenie.

Dziękuję Radzie ds. Młodzieży przy Zarządzie Głównym PZW za zaufanie i powierzenie nam organizacji imprezy najwyższej rangi. Dziękuję sędziom, z Krzysztofem Chwastkiem i Agatą Statucką na czele, za profesjonalizm i wielki wysiłek.

Przepraszam za wszelkie błędy, uchybienia i niedociągnięcia, które mogły się zdarzyć podczas Olimpiady i zapewniam, że nie wynikają one z mojej złej woli, a jedynie z braku doświadczenia w organizacji tak wielkich imprez.

Serdecznie pozdrawiam
Grzegorz Rutkowski