0

WYNIKI SPŁAWIKOWYCH MISTRZOSTW POLSKI WETERANÓW 55+ I 65+

W dniach 22-23.06.2019 r. na rzece Warcie w m. Świerkocin odbyły się Mistrzostwa Polski Weteranów 55+ i 65+ w Wędkarstwie Spławikowym. Otwarcie oraz zakończenie ceremonii miało miejsce w sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy, a uroczystość poprowadził kol. Kazimierz Szmid.

W kategorii 55+ startowało 42 zawodników, sklasyfikowano 41, natomiast w kategorii 65+ udział wzięło 29 zawodników, sklasyfikowano 28. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny kol. Józef Jeziorski. Zawody zostały rozegrane w dwóch turach. Podczas trwania Mistrzostw można było zauważyć sportową rywalizację wśród zawodników. Po długich zmaganich pierwsze miejsce w kategorii 55+ zajął kol. Zbigniew Milewski reprezentujący Okręg PZW w Zielonej Górze, drugie miejsce wywalczył kol. Włodzimierz Kmieć z Okręgu PZW Poznań natomiast trzecie miejsce zajął kol. Jan Włodarczak z Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp.

W kategorii 65+ pierwsze trzy miejsca zajęli:

• I - Zbigniew Korytowski- Okręg Mazowiecki
  • II - Zygmunt Gorzelańczyk - Okręg PZW Zielona Góra
  • III - Władysław Mudrecki - Okręg Gorzów Wlkp.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.

Serdeczne podziękowania dla Burmistrza Witnicy Pana Dariusza Jaworskiego oraz dla Pana Tomasza Wysoczańskiego - Dyrektora Gminnego Domu Kultury w Witnicy za udostępnienie sali Regionalnego Centrum Ratownictwa w Witnicy.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich osób, które były zaangażowane w organizację Mistrzostw.