WNIOSKI NA ODZNAKI HONOROWE PZW.

Komunikaty | 2019-02-11 | Publikujący: Rejon PZW Zielona Góra

Przewodniczący Okręgowej Komisji Odznaki
Henryk Nowak

Przewodniczący Rad Rejonów:

Rada Rejonu Zielona Góra  - 17 wniosków
Rada Rejonu Sulechów       -   3
Rada Rejonu Nowa Sól       -   9
Rada Rejonu Krosno Odrzańskie - 11
Rada Rejonu Żary              - 10
Rada Rejonu Żagań            -   8
Rada Rejonu Świebodzin     -   6
Rada Rejonu Wolsztyn        -   3

Dotyczy: składania wniosków z Kół na odznaczenia i wyróżnienia.

W związku z przypadającą w 2019 roku 65 rocznicą powstania Okręgu PZW w Zielonej Górze Okręgowa Komisja Odznaki na wniosek Prezesa Zarządu kol. Mirosława Kamińskiego celem szybszego rozpatrzenia wniosków i dostarczenia ich do ZG PZW postanowiła :

1.       Wnioski z Kół PZW na odznaki z uwzględnieniem Brązowej Odznaki  powinny trafić do Rad Rejonów najpóźniej do dnia 30.03.2019. Po tym terminie wnioski nie będą rozpatrywane.

2.       Rady Rejonów powinny niezwłocznie rozpatrzyć wnioski /wg klucza przyznawanych odznak na Rejon. Regulamin Nadawania Odznak Honorowych i Okolicznościowych PZW Oraz Regulamin Nadawania Tytułu „Członek Honorowy PZW”  2019/ w nieprzekraczalnym terminie do 10 kwietnia 2019. Po tym terminie żadne wnioski nie będą rozpatrywane.
Dla przypomnienia pkt. 4  Rozdział  I :
Odznaka PZW może być nadana członkowi PZW , który wniósł istotny wkład w rozwój Polskiego Związku Wędkarskiego, jego struktur organizacyjnych , podstaw  materialnych , gospodarki rybackiej i wędkarskiej , ochronę wód , sport wędkarski oraz podniesienie etyki wędkarskiej.
Jak z powyższego wynika nadanie  odznaki nie dotyczy tylko i wyłącznie działaczom zarządów kół i organów statutowych koła ale wszystkim członkom Koła.
Musimy odejść od utartych stereotypów i dać szansę wszystkim.
Wnioski należy składać na drukach pobranych ze strony internetowej Zarządu Okręgu PZW Zielona Góra w zakładce : druki do pobrania.

Przewodniczący OKO

Henryk Nowak