Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Kolejna inwestycja w grunty we wsi Trzebule

W dniu 18 grudnia 2018 r. upoważnieni przez Zarząd Okręgu przedstawiciele w osobach: Zdzisław Kowalski – I-szy wiceprezes ZO oraz Wojciech Raunke – dyrektor biura, zakupili dla Okręgu w drodze przetargu działkę we wsi Trzebule.

Nieruchomość o powierzchni ponad 3 ha bezpośrednio przylega do gruntów Ośrodka Zarybieniowego PZW. Zakup powiększa stan posiadania gruntów Okręgu w tym rejonie. Działkę zakupiono od Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie Filii w Zielonej Górze. Celem tej inwestycji było zakończenie porządkowanie spraw własnościowych budowli Okręgu zlokalizowanych na gruntach nie będących własnością Związku we wsi Trzebule.

 

Od chwili przejęcie w 1992 roku ośrodków zarybieniowych od Międzyokręgowego Zakładu Gospodarki Rybackiej w Poznaniu część budowli w postaci odłówki, studni rewizyjnej i rurociągów we wsi Trzebule leżała na terenie działki nie należącej do PZW. Produkowane ryby spływające głównym rowem stawu produkcyjnego poprzez mnich trafiały do odłówki zlokalizowanej na tej samej działce. Osoby pracujące przy odłowach siłą mięśni własnych transportowały jak Syzyf odłowioną rybę na górę, gdzie po selekcji trafiała do odpowiedniej przegrody płuczki. Zakup działki przez inny podmiot zagrażał koniecznością gruntownej przebudowy stawu produkcyjnego i zmianą miejsca lokalizacji odłówki i rurociągów.

 

Zakup działki otwiera dalsze możliwości inwestycyjne w zakresie rozbudowy infrastruktury niezbędnej dla potrzeb prowadzonej działalności rolniczej. Ułatwi także starania o pozyskanie środków zewnętrznych na modernizację ośrodka.

 

BG

Poleć znajomemu

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin