ZESPÓŁ ZAGOSPODAROWANIA WÓD MA NOWE IVEKO

Zespół Zagospodarowania Wód otrzymał dziś nowe auto do przewozu materiału zarybieniowego. Jest nim IVECO NEW DAILY EC o dopuszczalnym ciężarze całkowitym 7200 kg. Auto zastąpi tzw. „Dziadka” czyli emerytowanego Mercedesa 814 D o prawie dwudziestoletnim stażu. „Dziadek” znalazł nabywcę w kraju i wyjechał na wschód. IVECO posiada napęd na 4 koło, aluminiową skrzynię ładunkowa, możliwość podnoszenia skrzyni do tyłu i na boki oraz szereg innych nowości ułatwiających prace w trudnym terenie. Będzie wykorzystywane do zarybiania wód z utrudnionym dostępem, niemożliwym do pokonania przez cięższe samochody. Przeszło na stan koordynatora Zespołu Zagospodarowania Wód Michała Szostaka. Po raz pierwszy weźmie udział w jesiennych zarybieniach wód okręgu planowanych na przełomie października i listopada br. Wkrótce otrzyma specjalistyczne zbiorników do przewozu ryb, wyposażone w natleniacze i inne urządzenia ułatwiające transport ryb. Zakup był planowany ze środków budżetowych, procedury przetargowe trwały kilka miesięcy. Samochód jest niezbędnym uzupełnieniem nieco cięższej drugiej ciężarówki Okręgu marki MANN, która lepiej sprawuje się na utwardzonych drogach dojazdowych.

Wir