Tweety na temat @pzworgpl

Logowanie

0

Aktualności

Zawody DD i przekazanie sprzętu dla szkółki

Aktualności | 2018-06-05 | Publikujący: Koło PZW Lubsko nr 1

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka, w tym m.in. spławikowe zawody wędkarskie, organizowane dla dzieci i młodzieży, w dniu 2 czerwca nad zalewem “Karaś” w Lubsku, przeszły już do historii... Organizatorem imprezy, objętej Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego, był zarząd koła PZW nr 1 w Lubsku, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żarach. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: od 5 do 10 lat i od 11 do 15 lat.
Ideą tego konkursu jest zainteresowanie dzieci przyrodą i wędkarstwem w atmosferze sportowej rywalizacji. Najważniejszą jednak korzyścią dla uczestników jest dobra zabawa i przyjemność ze spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu nad wodą. Spotkanie było także także okazją do zaprezentowania dorobku szkółki wędkarskiej koła PZW nr 1 w Lubsku, prowadzonej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku, a wcześniej przy Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi. Nasi podopieczni wielokrotnie już dali się poznać z jak najlepszej strony podczas zawodów wędkarskich organizowanych w ramach koła, Ligi Wędkarskiej "Nysa-Bóbr", Mistrzostw Okręgu, Młodzieżowego Pucharu Okręgu, Mistrzostw Polski, Ogólnopolskich Olimpiad Sportów Wędkarskich i zawodów międzynarodowych.
Szczególnym wydarzeniem w tym dniu było dla nas przekazanie przez Starostę Żarskiego, Pana Janusza Dudojcia, sprzętu wędkarskiego na potrzeby naszej szkółki wędkarskiej. Sprzęt o wartości ok. 35 tys. zł został zakupiony w ramach, realizowanego przez Starostwo Powiatowe, projektu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu. Dwanaście nowoczesnych podestów wędkarskich z kompletnym osprzętem (uchwyty, balkoniki, półki, parasole, siatki i rolki oraz trzy wędki do łowienia metodą skróconego zestawu (tzw. tyczki) od dzisiaj będą służyły naszym podopiecznym do doskonalenia kunsztu wędkarskiego oraz do startu w zawodach. Dodatkowo otrzymaliśmy namiot 3x3 m z półką i ściankami bocznymi. Rodzaj użytych materiałów i technika wykonania sprawiają, że jest to "Mercedes" wśród namiotów...
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE PANIE STAROSTO!

W podziękowaniu za dotychczasową współpracę Zarząd Główny PZW w Warszawie przyznał Panu Januszowi Dudojciowi medal: ZASŁUŻONY DLA POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO. Medal wręczył, obecny na uroczystości, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze Kol. Mirosław Kamiński. Dodatkowo Prezes w imieniu Zarządu Okręgu uhonorował Panią Agnieszkę Oskierko-Liczner, Naczelnika Wydział Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach, Panią Małgorzatę Rabendę, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku i Panią Małgorzatę Cierebiej-Graczyk, Zastępcę Dyrektora SP2, Podziękowaniem za dotychczasową współpracę. Podziękowania dla Pani Agnieszki Domaradzkiej, Sekretarza Starostwa Powiatowego oraz dla Pani Pauli Przybyłek z Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego, zostały przekazane na ręce Pani Naczelnik Agnieszki Oskierko-Liczner.
Miłym akcentem było wręczenie przez Pana Starostę wyróżnień, w postaci bonów towarowych o wartości 100 zł, dla zawodników reprezentujących Okręg PZW w Zielonej Górze na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Bolesławiec nad Prosmą 2018. Drużyna w składzie: Krzysztof Ksiuk, Lubsko 1, Kacper Karpiński, Zielona Góra 53, Oskar Bojkowski, Lubsko 1 i Klaudia Szczerbata, Lubsko 1, uzyskała świetne wyniki indywidualne i drużynowe (szczegóły w poprzednim poście).
Tradycją naszych zawodów jest wspólne zdjęcie, które każdy uczestnik zawodów dostaje na pamiątkowym dyplomie i nagrody dla wszystkich zawodników. W tym roku gościliśmy pięćdziesięcioro czworo startujących. Najlepsi zawodnicy złowili ok. czterech kilogramów ryb w ciągu dwóch godzin. Wyniki znakomite, Gratulujemy!

Z kronikarskiego obowiązku podaję wyniki najlepszych pięciu zawodników w poszczególnych kategoriach:
Od 5 do 10 lat
1. Wiktor Kucharski - 2890 punktów
2. Igor Kołacki - 1845 pkt
3. Bartosz Szymczak - 1560 pkt
4. Hubert Jędra - 1555 pkt
5. Mikołaj Marciniak - 1455 pkt
Od 11 do 15 lat
1. Maciej Piesik 4440 punktów i największa ryba (karp) 3725 pkt
2. Aron Jemioła - 3860 pkt
3. Klaudia Szczerbata - 2550 pkt
4. Krystian Oskierko - 1935 pkt
5. Wiktoria Konopielko - 1895 pkt
Gratulujemy wszystkim zawodnikom niezależnie od wyniku. Jesteście najlepsi
Dziękujemy serdecznie sponsorom: Powiat Żarski, Magnolia Sp. z o.o., NIWA S.C., Beata i Piotr Szulczewscy, Okręg PZW w Zielonej Górze, Piekarnia Wiejska Górzyn, Koło PZW nr 3 w Lubsku, Sklep Zoologiczno-Wędkarski AGRO-PULS, Rejon V Żary, Eugeniusz Zankowicz, Robert Kucharski, Mateusz Borecki, Zbigniew Wojtasik, Honorata i Grzegorz Rutkowscy, Zygmunt Michalak, Paweł Lesiński i Józef Stróż .
Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów oraz za opiekę nad dziećmi. Dziękuję za miłą i sportową atmosferę.

   Do zobaczenia nad wodą

Poleć znajomemu

Zdjęcia

Dodaj komentarz

Informacja
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.

Nasze Menu

Nasze wiadomości

Ostatnio komentowane wiadomości

Nasi członkowie

Nasze zdjęcia

Ilość odwiedzin