Zawody DD i przekazanie sprzętu dla szkółki

Aktualności | 2018-06-05 | Publikujący: Koło PZW Lubsko nr 1

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka, w tym m.in. spławikowe zawody wędkarskie, organizowane dla dzieci i młodzieży, w dniu 2 czerwca nad zalewem “Karaś” w Lubsku, przeszły już do historii... Organizatorem imprezy, objętej Honorowym Patronatem Starosty Żarskiego, był zarząd koła PZW nr 1 w Lubsku, we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Żarach. Zawody zostały rozegrane w dwóch kategoriach wiekowych: od 5 do 10 lat i od 11 do 15 lat.
Ideą tego konkursu jest zainteresowanie dzieci przyrodą i wędkarstwem w atmosferze sportowej rywalizacji. Najważniejszą jednak korzyścią dla uczestników jest dobra zabawa i przyjemność ze spędzenia kilku godzin na świeżym powietrzu nad wodą. Spotkanie było także także okazją do zaprezentowania dorobku szkółki wędkarskiej koła PZW nr 1 w Lubsku, prowadzonej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Lubsku, a wcześniej przy Gimnazjum nr 1 im. Królowej Jadwigi. Nasi podopieczni wielokrotnie już dali się poznać z jak najlepszej strony podczas zawodów wędkarskich organizowanych w ramach koła, Ligi Wędkarskiej "Nysa-Bóbr", Mistrzostw Okręgu, Młodzieżowego Pucharu Okręgu, Mistrzostw Polski, Ogólnopolskich Olimpiad Sportów Wędkarskich i zawodów międzynarodowych.
Szczególnym wydarzeniem w tym dniu było dla nas przekazanie przez Starostę Żarskiego, Pana Janusza Dudojcia, sprzętu wędkarskiego na potrzeby naszej szkółki wędkarskiej. Sprzęt o wartości ok. 35 tys. zł został zakupiony w ramach, realizowanego przez Starostwo Powiatowe, projektu na budowę ścieżki pieszo-rowerowej wokół zalewu. Dwanaście nowoczesnych podestów wędkarskich z kompletnym osprzętem (uchwyty, balkoniki, półki, parasole, siatki i rolki oraz trzy wędki do łowienia metodą skróconego zestawu (tzw. tyczki) od dzisiaj będą służyły naszym podopiecznym do doskonalenia kunsztu wędkarskiego oraz do startu w zawodach. Dodatkowo otrzymaliśmy namiot 3x3 m z półką i ściankami bocznymi. Rodzaj użytych materiałów i technika wykonania sprawiają, że jest to "Mercedes" wśród namiotów...
DZIĘKUJEMY SERDECZNIE PANIE STAROSTO!

W podziękowaniu za dotychczasową współpracę Zarząd Główny PZW w Warszawie przyznał Panu Januszowi Dudojciowi medal: ZASŁUŻONY DLA POLSKIEGO ZWIĄZKU WĘDKARSKIEGO. Medal wręczył, obecny na uroczystości, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Zielonej Górze Kol. Mirosław Kamiński. Dodatkowo Prezes w imieniu Zarządu Okręgu uhonorował Panią Agnieszkę Oskierko-Liczner, Naczelnika Wydział Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Żarach, Panią Małgorzatę Rabendę, Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Lubsku i Panią Małgorzatę Cierebiej-Graczyk, Zastępcę Dyrektora SP2, Podziękowaniem za dotychczasową współpracę. Podziękowania dla Pani Agnieszki Domaradzkiej, Sekretarza Starostwa Powiatowego oraz dla Pani Pauli Przybyłek z Wydziału Organizacyjnego i Zarządzania Kryzysowego, zostały przekazane na ręce Pani Naczelnik Agnieszki Oskierko-Liczner.
Miłym akcentem było wręczenie przez Pana Starostę wyróżnień, w postaci bonów towarowych o wartości 100 zł, dla zawodników reprezentujących Okręg PZW w Zielonej Górze na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Wędkarskich Bolesławiec nad Prosmą 2018. Drużyna w składzie: Krzysztof Ksiuk, Lubsko 1, Kacper Karpiński, Zielona Góra 53, Oskar Bojkowski, Lubsko 1 i Klaudia Szczerbata, Lubsko 1, uzyskała świetne wyniki indywidualne i drużynowe (szczegóły w poprzednim poście).
Tradycją naszych zawodów jest wspólne zdjęcie, które każdy uczestnik zawodów dostaje na pamiątkowym dyplomie i nagrody dla wszystkich zawodników. W tym roku gościliśmy pięćdziesięcioro czworo startujących. Najlepsi zawodnicy złowili ok. czterech kilogramów ryb w ciągu dwóch godzin. Wyniki znakomite, Gratulujemy!

Z kronikarskiego obowiązku podaję wyniki najlepszych pięciu zawodników w poszczególnych kategoriach:
Od 5 do 10 lat
1. Wiktor Kucharski - 2890 punktów
2. Igor Kołacki - 1845 pkt
3. Bartosz Szymczak - 1560 pkt
4. Hubert Jędra - 1555 pkt
5. Mikołaj Marciniak - 1455 pkt
Od 11 do 15 lat
1. Maciej Piesik 4440 punktów i największa ryba (karp) 3725 pkt
2. Aron Jemioła - 3860 pkt
3. Klaudia Szczerbata - 2550 pkt
4. Krystian Oskierko - 1935 pkt
5. Wiktoria Konopielko - 1895 pkt
Gratulujemy wszystkim zawodnikom niezależnie od wyniku. Jesteście najlepsi
Dziękujemy serdecznie sponsorom: Powiat Żarski, Magnolia Sp. z o.o., NIWA S.C., Beata i Piotr Szulczewscy, Okręg PZW w Zielonej Górze, Piekarnia Wiejska Górzyn, Koło PZW nr 3 w Lubsku, Sklep Zoologiczno-Wędkarski AGRO-PULS, Rejon V Żary, Eugeniusz Zankowicz, Robert Kucharski, Mateusz Borecki, Zbigniew Wojtasik, Honorata i Grzegorz Rutkowscy, Zygmunt Michalak, Paweł Lesiński i Józef Stróż .
Dziękuję za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów oraz za opiekę nad dziećmi. Dziękuję za miłą i sportową atmosferę.

Do zobaczenia nad wodą