Olimpijskie sukcesy

W dniach od 15 do 18 czerwca w Ozimku (Okręg Opole) odbywała się Ogólnopolska Olimpiada Sportów Wędkarskich dla Młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło osiemnaście drużyn reprezentujących okręgi PZW z całej Polski. Okręg Zielona Góra reprezentowała drużyna złożona z zawodników Szkółki Wędkarskiej koła PZW nr 1 w Lubsku, w składzie: U-12 Bartosz Szymczak, U-14 Maciej Niewiadomski, U-16 Marcin Ksiuk. Pierwszego dnia rozegrano trójbój rzutowy i zawody sprawnościowe. Niestety silny wiatr i trema zdeprymowały naszych zawodników tak bardzo, że uzyskane wyniki były dużo gorsze niż na treningach. Jednak jeszcze tego samego dnia wieczorem przyszedł czas na rewanż.  W konkursie wiedzy ekologiczno-wędkarskiej dwaj nasi zawodnicy, Maciej Niewiadomski i Marcin Ksiuk, uzyskali komplet punktów z testu - zajmując odpowiednio drugie i czwarte miejsca w swoich kategoriach (przy równej ilości punktów o kolejności na podium decyduje uzyskany czas). Dzięki dobrej postawie najmłodszego członka drużyny, Bartka Szymczaka, w konsekwencji wywalczyliśmy trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej konkursu wiedzowego. Ciesząc się z "historycznego" wyniku, sumiennie przygotowywaliśmy się do zawodów wędkarskich, które miały się odbyć następnego dnia (w sobotę) w Biestrzynniku. Na stawie dużym, kat. U-12 i U-14 oraz na stawie mlecznym, kat. U-18. Tutaj okazało się, że pomimo "słabego" losowania (świeżo urządzone, zabagnione stanowisko) dobre przygotowanie do zawodów i trzymanie się ustalonych założeń taktycznych daje gwarancję sukcesu...  W kategorii U-18 Marcin Ksiuk, łowiąc pięciometrowym batem, zdeklasował rywali zwyciężając wynikiem 6410 punktów (łowiąc jednocześnie największą rybę zawodów - karp 1495 g). Równie pięknie było na dużym stawie, gdzie w kat. U-14 Maciej Niewiadomski zajął drugie miejsce, a Bartosz Szymczak w kat U-12 był czwarty - niewiele tracąc do podium. W tym stanie rzeczy w klasyfikacji drużynowej zawodów wędkarskich zajęliśmy pierwsze miejsce, zdecydowanie pokonując doświadczone drużyny dużych okręgów. Dzisiaj (w niedzielę) w Domu Kultury w Ozimku odbędzie się podsumowanie olimpiady i wręczenie nagród.

Serdecznie gratuluję naszym zawodnikom, dziękując jednocześnie za sportową postawę i godne reprezentowanie naszej szkółki wędkarskiej, koła i okręgu.

Dziękuję Panom: Wojciechowi Szymczakowi i Jackowi Niewiadomskiemu za pomoc w opiece nad zawodnikami, skuteczne ich motywowanie i czas poświęcony na przygotowania do testów wiedzowych.

Dziękuję organizatorom za serdeczne przyjęcie i bardzo dobrą organizację imprezy, dziękuję sędziom za perfekcyjną obsługę poszczególnych konkurencji, dziękuję wszystkim zawodnikom, trenerom i opiekunom za wspaniałą atmosferę i rywalizację sportową w duchu fair play.

Zdjęcia można zobaczyć na stornie koła PZW nr 1 w Lubsku tutaj

Grzegorz Rutkowski