Porozumienia

Porozumienia 2017 - PZW Okręg Gorzów Wielkopolski

Członkowie obu okręgów nabywają prawo do skorzystania z porozumienia wyłącznie po wniesieniu w macierzystych Okręgach rocznych składek na ochronę i zagospodarowanie wód na rok 2017.

1. Jednolite składki okresowe na wody nizinne w obu okręgach:

• za 1 dzień z brzegu i z lodu 10,00 zł

• za 7 dni z brzegu i z lodu 20,00 zł

• za 14 dni z brzegu i z lodu 30,00 zł

2. Wysokość składek okresowych na wody górskie dla wędkarzy Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. zamierzających wędkować na wodach górskich Okręgu PZW w Zielonej Górze:

• za 1 dzień z brzegu i z lodu 23,00 zł

• za 3 dni z brzegu i z lodu 40,00 zł

• za 7 dni z brzegu i z lodu 55,00 zł

• za 14 dni z brzegu i z lodu 60,00 zł

3. Wędkarze Okręgu PZW w Zielonej Górze zamierzający wędkować ze środków pływających na wodach Okręgu w Gorzowie Wlkp. są zobowiązani do wniesienia dodatkowo opłaty w wysokości 25 zł, płatnej raz w roku do w/w zezwoleń.

4. Wędkarze obu okręgów nabywają prawo do 50% zniżki przy wykupie składki na jeden akwen. Wędkarze Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. wykupują w kołach Okręgu w Zielonej Górze znaczek za 35,00zł, a wędkarze Okręgu Zielona Góra w kołach Okręgu Gorzów Wlkp. znaczek za 55,00zł.

5. Składki za wędkowanie na wodach PZW Okręg w Zielonej górze nie przewidują obowiązku wnoszenia dodatkowych opłat za wędkowanie ze środków pływających.

Ponadto PZW Okręg w Zielonej Górze, jako użytkownik obwodu rybackiego udostępnia członkom Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. do wędkowania rzekę Pliszka w granicach obwodu nr I.4.6. Obwód rybacki rzeki Pliszka nr 6, a PZW Okręg w Gorzowie Wlkp., jako użytkowani obwodu I.5.2. Obwód rybacki rzeki Ilanka nr 2 ustala, że Członkowie PZW Okręg w Zielonej Górze posiadający opłaconą całoroczną okręgową składkę górską na zagospodarowanie i ochronę wód, a członkowie PZW Okręg Gorzów Wlkp. składkę członkowską na ochronę i zagospodarowanie wód są uprawnieni do wędkowania na w/w rzekach i jej dopływach w granicach w/w obwodów na zasadzie wzajemności.