Porozumienia

Porozumienia 2017 - PZW Okręg Poznań

Prawo do wędkowania na wodach ogólnodostępnych, na zasadzie wzajemności, nabywają członkowie kół PZW Okręgów zawierających porozumienie, którzy wykupią:

- w przypadku Członków PZW o/Zielona Góra - składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu oraz ulgową roczną składkę na zagospodarowanie i ochronę wód obowiązującą w 2017 r. w PZW o/Poznań w kwocie 75,00 zł.

- w przypadku Członków PZW o/Poznań - składkę okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym Okręgu oraz ulgową roczną składkę na zagospodarowanie i ochronę wód obowiązującą w 2017 r. w PZW o/Zielona Góra w kwocie 77,00 zł

Członkowie PZW Okręgu w Poznaniu oraz Członkowie PZW Okręgu w Zielonej Górze odznaczeni Złotą Odznaką PZW z Wieńcami, którzy wnieśli składkę członkowską ogólnozwiązkową oraz okręgową na zagospodarowanie i ochronę wód w macierzystym okręgu nabywają prawo do otrzymania bezpłatnego zezwolenia na wędkowanie na wodach objętych porozumieniem.

Wszystkich wędkarzy objętych porozumieniem obowiązuje, zgodnie z Ustawą o rybactwie śródlądowym, posiadanie zezwolenia na amatorski połów ryb wędką, wystawionego przez uprawnionego do rybactwa.

Prawo do wędkowania na wodach ogólnie udostępnionych podczas trwania zawodów wędkarskich organizowanych przez koła należące i pozostające w strukturach Okręgów Poznań i Zielona Góra, z wyłączeniem łowisk specjalnych oraz wód użytkowanych przez okręgi na podstawie umów lokalnych (umów z innymi dzierżawcami).

Warunki do skorzystania z porozumienia:

a) wykupienie przez wędkarza składki członkowskiej ogólnozwiązkowej PZW oraz rocznej składki członkowskiej okręgowej na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym okręgu,

b) uzyskanie pisemnej zgody opiekuna danego akwenu na organizację zawodów wędkarskich.

Prawo do wędkowania w ramach porozumienia nabywają wędkarze :

a) PZW Okręg Zielona Góra po wykupieniu zezwolenia jednodniowego na wody ogólnodostępne PZW Okręg Poznań na czas trwania zawodów w kwocie 10,00 zł.

b) PZW Okręg Poznań po wniesieniu jednodniowej składki ulgowej obowiązującej w PZW Okręg Zielona Góra na czas trwania zawodów w kwocie 15,00 zł.

Zwolnieni z wykupu składek są honorowi członkowie PZW.

Porozumienie nie obejmuje stosowanych w okręgach dodatkowych ulg w składkach.

Na wodach obu okręgów obowiązują następujące obostrzenia w regulaminie zawodów:

1. obostrzenia podczas organizacji zawodów na terenie Okręgu PZW w Poznaniu:

- organizacja zawodów „na żywej rybie”,

- zachowanie porządku i czystości na łowisku w trakcie i po zawodach

- podczas zawodów organizowanych na rzece Warcie w Poznaniu organizator jest zobowiązany zapewnić przenośne toalety dla zawodników.

2. Obostrzenia podczas organizacji zawodów na terenie Okręgu PZW w Zielonej Górze:

- organizacja zawodów „na żywej rybie”,

- zachowanie porządku i czystości na łowisku w trakcie i po zawodach.