Porozumienia

Porozumienia 2017 - PZW Okręg Szczecin

Prawo do wędkowania na wodach otwartych ogólnie udostępnionych z wyłączeniem łowisk specjalnych oraz wód użytkowanych przez przez okręgi na podstawie umów lokalnych (umowy okręgów z dzierżawcami).

Warunkiem do skorzystania z postanowień porozumienia jest wykupienie przez członka PZW składki na ochronę i zagospodarowanie wód w macierzystym okręgu.

Prawo do wędkowania na wodach PZW o/Szczecin w ramach porozumienia nabywają Członkowie PZW Okręgu w Zielonej Górze – po wykupieniu ulgowej składki (z brzegu) obowiązującej w PZW Okręg Szczecin na wody nizinne lub górskie (obejmuje spinning).

a) Składki ulgowa na wędkowanie z brzegu na rzecz PZW Okręg w Szczecinie w 2017 roku wynoszą:

1. 72,00 zł – niepełna ulgowa nizinna (na dwie wędki lub spinning - z brzegu),
  2. 89,00 zł – niepełna ulgowa górska (na wody górskie - na dwie wedki lub spinning - z brzegu - obejmuje również wody nizinne),
  3. 0,00 zł – pełna (obowiązuje wklejony znak składki Okręgu PZW w Szczecinie o nominale 0,00 zł)- dla odznaczonych "Złotą Odznaką z Wieńcami" - wody nizinne i górskie  (na dwie wędki lub spinning +łódź i trolling),

b) Na wędkowanie z łodzi i metodą trollingową w PZW Okręg Szczecin wymagane są odrębne zezwolenia składki uzupełniające według stawek zwartych w tabeli składek okręgowych na 2017 rok (łódź: 55,00zł; trolling: 120,00zł) (Nie dotyczy odznaczonych Złotą Odznaką z Wieńcami).

Prawo do wędkowania w ramach porozumienia nabywają Członkowie PZW Okręgu w Szczecinie po wykupieniu składki ulgowej obowiązującej w PZW Okręg w Zielonej Górze.

a) Składki ulgowe w PZW okręg w Zielonej Górze na 2017 r. wynoszą:

1.  77,00 zł – wody nizinne i górskie
  2. 1,00 zł - wody nizinne i górskie - dla odznaczonych „Złota Odznaką z Wieńcami”,

Porozumienie nie obejmuje stosowanych w Okręgach dodatkowych ulg w składkach.

Zwolnieni z wykupu składek w obu Okręgach są Honorowi Członkowie PZW.

W ramach porozumienia obowiązuje wędkarzy konieczność wypełniania rejestru połowu ryb na wodach okręgu, z którym zawarto porozumienie.