Porozumienia

Porozumienie z PZW Okręg w Szczecinie na 2016 r.

Prawo do wędkowania na wodach otwartych ogólnie udostępnionych z wyłączeniem łowisk specjalnych oraz wód użytkowanych przez przez okręgi na podstawie umów lokalnych (umowy okręgów z dzierżawcami).

Warunki:

Prawo do wędkowania w ramach porozumienia nabywają Członkowie PZW Okręgu w Zielonej Górze – po wykupieniu ulgowej składki (z brzegu) obowiązującej w PZW Okręg w Szczecinie na wody nizinne (bez spinningu) lub górskie (obejmuje spinning).

a) Składka ulgowa na wędkowanie z brzegu na rzecz PZW Okręg w Szczecinie w 2016 roku wynosi:

1.
      1. 72,00 zł – wody nizinne (na dwie wędki z brzegu, bez spinningu),

2. 89,00 zł – wody górskie (na dwie wędki lub spinning z brzegu – obejmuje również wody nizinne),

3. 40,00 zł – dla odznaczonych „Złota Odznaką z wieńcami” - wody nizinne i wody górskie (na dwie wędki lub spinning z brzegu, łódź i trolling).

b) Na wędkowanie z łodzi i metoda trollingową wymagane są odrębne zezwolenia według stawek zawartych w tabeli składek okręgowych na 2016 rok ( łódź: 55,00 zł; trolling: 100,00 zł.) (nie dotyczy odznaczonych „Złota Odznaką z wieńcami”).

Prawo do wędkowania w ramach porozumienia nabywają Członkowie PZW Okręgu w Szczecinie po wykupieniu składki ulgowej obowiązującej w PZW Okręg w Zielonej Górze.

a) Składki ulgowe w PZW okręg w Zielonej Górze na 2016 r. wynoszą:

1.
      1. 75,00 zł – wody nizinne

2. 90,00 zł – wody górskie

3. 1,00 zł - wody nizinne i górskie - dla odznaczonych „Złota Odznaką z wieńcami”,

Porozumienie nie obejmuje stosowanych w Okręgach dodatkowych ulg w składkach.

Zwolnieni z wykupu składek w obu Okręgach są Honorowi Członkowie PZW.

W ramach porozumienia obowiązuje wędkarzy konieczność wypełniania rejestru połowu ryb na wodach okręgu, z którym zawarto porozumienie.