Polski Związek Wędkarski Okręg w Zielonej Górze
http://www.zozgora.pzw.org.pl

Aktualności

Kolejni kłusownicy odpowiedzą przed sądem

Wspólne działania funkcjonariuszy Policji i Społecznej Straży Rybackiej powiatu krośnieńskiego zakończyły się sukcesem. W poniedziałek nad ranem, zatrzymali oni dwóch mieszkańców gminy Dąbie, podejrzanych o nielegalny połów ryb na rzece Odra.

SSR Krosno Odrz

Kilka dni temu dyżurny krośnieńskiej komendy otrzymał telefon od funkcjonariusza Straży Rybackiej, który poinformował go, iż na rzece Odra w rejonie miejscowości Szczawno dochodzi do nielegalnego połowu ryb za pomocą sieci. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci. Do zatrzymania dwóch mężczyzn podejrzanych o nielegalny połów, doszło w chwili, gdy wyciągali oni sieci z wody. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Dąbie w wieku 39 i 49 lat, których doprowadzono do komendy. Cały sprzęt, który posiadali w/w zabezpieczony został przez policjantów, zaś ryby powróciły do wody.

W trakcie przesłuchania mężczyźni przyznali się do zarzucanego czynu i w porozumieniu z Prokuratorem Rejonowym w Krośnie Odrzańskim uzgodniono wobec nich karę. W przypadku 49-latka uzgodniono karę ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonania nieodpłatnej kontrolowanej pracy na cele społeczne wskazane przez Sąd w wymiarze 6 miesięcy po 20 godzin miesięcznie, zaś w przypadku 39-latka karę grzywny w wysokości 30 stawek dziennych przy przyjęciu wartości jednej stawki na kwotę 20 złotych. Ponadto wobec obu mężczyzn uzgodniono także solidarny obowiązek naprawienia wyrządzonej szkody w całości, przepadek rzeczy służących do popełniania przestępstwa stanowiących dowód w sprawie, nawiązkę w wysokości 5 krotnej wartości przywłaszczonych ryb oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

                                                                                      (SSR Krosno, KPP Krosno Odrz.)

Zdjęcia